AKADEMIA
SIECI
Obecnie oferta firm szkoleniowych ogranicza się do kursów tzw. "stacjonarnych", gdzie zajęcia odbywają się w sali wykładowej i są zaplanowane na konkretne terminy. Musisz przyjechać na zajęcia, odsiedzieć swoje i wrócić do domu. Nie ma z tym problemu jeśli jesteś z dużego miasta, gdzie firmy mają swoje siedziby i tam organizują szkolenia. Jeśli musisz dojechać z dalszej odległości, może to być pewną przeszkodą. W szczególności, że często kursy prowadzone są w weekendy, więc kłopot z dojazdem może być większy niż w dni powszednie, a w dni powszednie z kolei kursy, najczęściej organizowane popołudniami, kończą się późno i znów może pojawić się kłopot z powrotem do domu.
Oczywiście nie mamy nic przeciwko kursom stacjonarnym - dają one nieocenioną możliwość "pomacania" własnoręcznie sprzętu sieciowego, podłączania kabli i budowania topologii laboratoryjnych od samego początku. Bardzo rzadko jednak w dzisiejszych czasach studenci mają cały sprzęt na swoim biurku i są w stanie spojrzeć na zestawy laboratoryjne jak na jedną fizyczną całość. Obecnie większość szanujących się ośrodków szkoleniowych ma cały sprzęt sieciowy na stałe zamontowany w szafach technicznych i uczestnicy ćwiczeń po jednorazowym podłączeniu urządzeń zgodnie ze schematem topologii wracają do swojego komputera i z niego dalej łączą się do urządzeń mając w głowie, czy na kartce, schemat topologii i na nim bazując. Oczywiście nie bagatelizujemy znaczenia możliwości samodzielnego zbudowania fizycznie zestawu laboratoryjnego, jednak nie przeceniamy również jego znaczenia. Stoimy na stanowisku, że w początkach Twojej przygody sieciowej nie jest to aż tak ważne - oczywiście jeśli ktoś ma taką możliwość, to zachęcamy jak najbardziej, ale i bez fizycznego dotykania urządzeń można z powodzeniem rozpocząć edukację sieciową - szczególnie jeśli program i ćwiczenia są zaplanowane właśnie pod tym kątem.
My proponujemy zupełnie inne, absolutnie nowatorskie podejście do tego tematu. Nasze szkolenia są w pełni OnLine'owe. Nasza rewolucja w formie prowadzenia zajęć polega na tym, że łączymy zalety udziału w szkoleniu stacjonarnym na żywo z wygodą uczestnictwa w kursie przez internet z własnego domu, czy skąd tam chcesz. Proponowany przez nas model jest prosty - zajęcia odbywają się na takich samych zasadach jak szkolenie stacjonarne - umówione są konkretne terminy i czas trwania zajęć, z tym, że spotykamy się nie w sali wykładowej tylko w internecie w formie wideokonferencji. W kursie uczestniczy nie więcej niż jedenastu słuchaczy i oczywiście instruktor, z którym cały czas masz kontakt - tak samo jak w sali wykładowej i tak samo jak w sali wykładowej trener prowadzi zajęcia i ćwiczenia, omawia wszystkie tematy i na bieżąco wyjaśnia wszelkie wątpliwości uczestników. Podsumowując - wyobraź sobie, że zajęcia odbywają się dokładnie w ten sam sposób jak szkolenie stacjonarne, a jedyną różnicą jest to, że nie siedzimy w jednej sali i nie patrzymy na ekran i obraz z rzutnika, tylko uczestniczymy w wideokonferencji i obserwujemy ekran udostępniony przez prowadzącego.
Tutaj może powstać Twoja wątpliwość: "OK... ale... jak w takim razie prowadzone są ćwiczenia??? W jaki sposób wykonujemy zadania laboratoryjne na sprzęcie, o którym była mowa wcześniej???". Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta - magia internetu. Mówiąc natomiast poważnie, zestawy laboratoryjne, złożone z prawdziwego sprzętu, znajdują się w naszej serwerowni (podobnie jak to jest na kursach stacjonarnych, gdy cały sprzęt wisi w szafie technicznej na zapleczu sali wykładowej). W skład każdego zestawu laboratoryjnego wchodzi również komputer, który odpowiada komputerowi studenta na kursie stacjonarnym, i który służy do konfiguracji poszczególnych urządzeń. I teraz najważniejsze - każdy uczestnik naszych szkoleń otrzymuje dostęp przez internet do zdalnego pulpitu swojego komputera laboratoryjnego, a z niego dalej łączy się z każdym urządzeniem ze swojego zestawu i aplikuje odpowiednie konfiguracje wykonując ćwiczenia. Jest to najprostsza i najbardziej zbliżona do rzeczywistości forma korzystania ze zdalnego laboratorium - pracujesz dokładnie w ten sam sposób jakbyś siedział przy komputerze w sali wykładowej i zarządzał swoimi urządzeniami wiszącymi w szafie technicznej na zapleczu sali. Oczywiście instruktor również ma dostęp do tego komputera i w każdej chwili jest w stanie Ci pomóc jeśli pojawi się jakiś problem w Twojej topologii.
Taka forma prowadzenia zajęć tworzy również pewne wymagania techniczne dla studentów. Nie musisz przyjeżdżać na zajęcia, ale musisz dysponować łączem internetowym pozwalającym na uczestnictwo w wideokonferencji i zarządzanie komputerem laboratoryjnym przez zdalny pulpit. Wymagania systemu, którego używamy do wideokonferencji to łącze internetowe o przepustowości minimum 1Mbit/s w obie strony (upload i download). O ile w dzisiejszych czasach nie ma dużego problemu z prędkością downloadu większą niż 1Mbit/s, to należy tu zaznaczyć, że prędkość uploadu również musi być większa lub równa 1Mbit/s, a z tym już może być różnie. Oczywiście niewykluczone jest, że system będzie również działał poprawnie przy mniejszych przepustowościach, jednak trzeba to zweryfikować indywidualnie. Doświadczenie mówi nam też, że nie zawsze i nie u wszystkich rozwiązanie telekonferencyjne, z którego korzystamy, działa poprawnie - zawsze więc proponujemy osobom zainteresowanym naszymi szkoleniami umówienie się na test jeszcze przed potwierdzeniem uczestnictwa w zajęciach. Spotykamy się w uzgodnionym czasie na indywidualnej wideokonferencji i testujemy czy wszystko działa i czy jakość jest dla Ciebie akceptowalna. Weryfikujemy też czy masz możliwość dostępu do zdalnego laboratorium. Jeśli wynik testu jest dla Ciebie zadowalający, wtedy zapraszamy do potwierdzenia uczestnictwa w interesującym Cię kursie.
Najwygodniej również jest korzystać z zajęć posiadając przy komputerze dwa monitory, bo większość ćwiczeń wykonuje się obserwując działania i wskazówki prowadzącego, dobrze jest więc mieć możliwość śledzenia prezentacji na jednym monitorze, a na drugim wykonywania zadań na swoim komputerze laboratoryjnym. Jeśli nie dysponujesz takim sprzętem mamy dla Ciebie unikalną ofertę - możemy wypożyczyć Ci monitor na czas trwania kursu bez żadnych dodatkowych opłat. Monitor podłączany jest do komputera przy pomocy USB, więc nie wymaga żadnego dodatkowego wyposażenia, ani specjalnej karty graficznej - będzie współpracował również z laptopem.
Najbliższe planowane kursy CCNA:
Chwilowo nie planujemy uruchomienia nowych szkoleń CCNA OnLine ani eLearning. Kolejne terminy będziemy proponować w drugiej połowie roku.
Zapraszamy do śledzenia naszej strony lub pozostawienia kontaktu do siebie przez FORMULARZ, wtedy otrzymasz od nas informację gdy pojawią się nowe terminy.
Najbliższe planowane kursy CCNA:
eLearning od 7-go października
(zajęcia co tydzień lub co dwa tygodnie)
TERMIN POTWIERDZONY!
OnLine od 12-go października
(soboty)
TERMIN POTWIERDZONY!
/
OnLine od 5-go listopada
(wtorki i czwartki)
TERMIN POTWIERDZONY!
strona stworzona w
Tel.: 608-69-55-22
© 2014 - 2024 REGULAMIN
LANPulse Technologie Sieciowe