Trójkąt rozjaśniający tło - taki efekt graficzny
Trójkąt rozjaśniający tło - taki efekt graficzny

© 2014 - 2022

LANPulse Technologie Sieciowe

Bordowa linia EKG na białym tle oraz nazwa LANPulse

Tel.: (60) 869-55-22

Kom.: 887-858-934

Dymek konwersacji jako skrót do formularza kontaktowego
Słuchawka telefoniczna jako skrót do kontaktu

strona stworzona w

Biała litera W na zielonym tle

TERMIN POTWIERDZONY!

(soboty)

OnLine od 6-go maja 2023

/

TERMIN POTWIERDZONY!

(wtorki i czwartki)

OnLine od 7-go lutego 2023

TERMIN POTWIERDZONY!

(zajęcia co tydzień lub co dwa tygodnie)

eLearning od 5-go grudnia

Najbliższe planowane kursy CCNA:

Najbliższe planowane kursy CCNA:

Chwilowo nie planujemy uruchomienia nowych szkoleń CCNA OnLine ani eLearning. Kolejne terminy będziemy proponować w drugiej połowie roku.
Zapraszamy do śledzenia naszej strony lub pozostawienia kontaktu do siebie przez
FORMULARZ, wtedy otrzymasz od nas informację gdy pojawią się nowe terminy.

Obecnie oferta firm szkoleniowych ogranicza się do kursów tzw. "stacjonarnych", gdzie zajęcia odbywają się w sali wykładowej i są zaplanowane na konkretne terminy. Musisz przyjechać na zajęcia, odsiedzieć swoje i wrócić do domu. Nie ma z tym problemu jeśli jesteś z dużego miasta, gdzie firmy mają swoje siedziby i tam organizują szkolenia. Jeśli musisz dojechać z dalszej odległości, może to być pewną przeszkodą. W szczególności, że często kursy prowadzone są w weekendy, więc kłopot z dojazdem może być większy niż w dni powszednie, a w dni powszednie z kolei kursy, najczęściej organizowane popołudniami, kończą się późno i znów może pojawić się kłopot z powrotem do domu.

Oczywiście nie mamy nic przeciwko kursom stacjonarnym - dają one nieocenioną możliwość "pomacania" własnoręcznie sprzętu sieciowego, podłączania kabli i budowania topologii laboratoryjnych od samego początku. Bardzo rzadko jednak w dzisiejszych czasach studenci mają cały sprzęt na swoim biurku i są w stanie spojrzeć na zestawy laboratoryjne jak na jedną fizyczną całość. Obecnie większość szanujących się ośrodków szkoleniowych ma cały sprzęt sieciowy na stałe zamontowany w szafach technicznych i uczestnicy ćwiczeń po jednorazowym podłączeniu urządzeń zgodnie ze schematem topologii wracają do swojego komputera i z niego dalej łączą się do urządzeń mając w głowie, czy na kartce, schemat topologii i na nim bazując. Oczywiście nie bagatelizujemy znaczenia możliwości samodzielnego zbudowania fizycznie zestawu laboratoryjnego, jednak nie przeceniamy również jego znaczenia. Stoimy na stanowisku, że w początkach Twojej przygody sieciowej nie jest to aż tak ważne - oczywiście jeśli ktoś ma taką możliwość, to zachęcamy jak najbardziej, ale i bez fizycznego dotykania urządzeń można z powodzeniem rozpocząć edukację sieciową - szczególnie jeśli program i ćwiczenia są zaplanowane właśnie pod tym kątem.


My proponujemy zupełnie inne, absolutnie nowatorskie podejście do tego tematu. Nasze szkolenia są w pełni OnLine'owe. Nasza rewolucja w formie prowadzenia zajęć polega na tym, że łączymy zalety udziału w szkoleniu stacjonarnym na żywo z wygodą uczestnictwa w kursie przez internet z własnego domu, czy skąd tam chcesz. Proponowany przez nas model jest prosty - zajęcia odbywają się na takich samych zasadach jak szkolenie stacjonarne - umówione są konkretne terminy i czas trwania zajęć, z tym, że spotykamy się nie w sali wykładowej tylko w internecie w formie wideokonferencji. W kursie uczestniczy nie więcej niż jedenastu słuchaczy i oczywiście instruktor, z którym cały czas masz kontakt - tak samo jak w sali wykładowej i tak samo jak w sali  wykładowej trener prowadzi zajęcia i ćwiczenia, omawia wszystkie tematy i na bieżąco wyjaśnia wszelkie wątpliwości uczestników. Podsumowując - wyobraź sobie, że zajęcia odbywają się dokładnie w ten sam sposób jak szkolenie stacjonarne, a jedyną różnicą jest to, że nie siedzimy w jednej sali i nie patrzymy na ekran i obraz z rzutnika, tylko uczestniczymy w wideokonferencji i obserwujemy ekran udostępniony przez prowadzącego.

Tutaj może powstać Twoja wątpliwość: "OK... ale... jak w takim razie prowadzone są ćwiczenia??? W jaki sposób wykonujemy zadania laboratoryjne na sprzęcie, o którym była mowa wcześniej???". Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta - magia internetu. Mówiąc natomiast poważnie, zestawy laboratoryjne, złożone z prawdziwego sprzętu, znajdują się w naszej serwerowni (podobnie jak to jest na kursach stacjonarnych, gdy cały sprzęt wisi w szafie technicznej na zapleczu sali wykładowej). W skład każdego zestawu laboratoryjnego wchodzi również komputer, który odpowiada komputerowi studenta na kursie stacjonarnym, i który służy do konfiguracji poszczególnych urządzeń. I teraz najważniejsze - każdy uczestnik naszych szkoleń otrzymuje dostęp przez internet do zdalnego pulpitu swojego komputera laboratoryjnego, a z niego dalej łączy się z każdym urządzeniem ze swojego zestawu i aplikuje odpowiednie konfiguracje wykonując ćwiczenia. Jest to najprostsza i najbardziej zbliżona do rzeczywistości forma korzystania ze zdalnego laboratorium - pracujesz dokładnie w ten sam sposób jakbyś siedział przy komputerze w sali wykładowej i zarządzał swoimi urządzeniami wiszącymi w szafie technicznej na zapleczu sali. Oczywiście instruktor również ma dostęp do tego komputera i w każdej chwili jest w stanie Ci pomóc jeśli pojawi się jakiś problem w Twojej topologii.

 

 

Zestaw sprzętu sieciowego połączony chmurką internetową z komputerem uczestnika szkolenia

 

 

Taka forma prowadzenia zajęć tworzy również pewne wymagania techniczne dla studentów. Nie musisz przyjeżdżać na zajęcia, ale musisz dysponować łączem internetowym pozwalającym na uczestnictwo w wideokonferencji i zarządzanie komputerem laboratoryjnym przez zdalny pulpit. Wymagania systemu, którego używamy do wideokonferencji to łącze internetowe o przepustowości minimum 1Mbit/s w obie strony (upload i download). O ile w dzisiejszych czasach nie ma dużego problemu z prędkością downloadu większą niż 1Mbit/s, to należy tu zaznaczyć, że prędkość uploadu również musi być większa lub równa 1Mbit/s, a z tym już może być różnie. Oczywiście niewykluczone jest, że system będzie również działał poprawnie przy mniejszych przepustowościach, jednak trzeba to zweryfikować indywidualnie. Doświadczenie mówi nam też, że nie zawsze i nie u wszystkich rozwiązanie telekonferencyjne, z którego korzystamy, działa poprawnie - zawsze więc proponujemy osobom zainteresowanym naszymi szkoleniami umówienie się na test jeszcze przed potwierdzeniem uczestnictwa w zajęciach. Spotykamy się w uzgodnionym czasie na indywidualnej wideokonferencji i testujemy czy wszystko działa i czy jakość jest dla Ciebie akceptowalna. Weryfikujemy też czy masz możliwość dostępu do zdalnego laboratorium. Jeśli wynik testu jest dla Ciebie zadowalający, wtedy zapraszamy do potwierdzenia uczestnictwa w interesującym Cię kursie.

 

Najwygodniej również jest korzystać z zajęć posiadając przy komputerze dwa monitory, bo większość ćwiczeń wykonuje się obserwując działania i wskazówki prowadzącego, dobrze jest więc mieć możliwość śledzenia prezentacji na jednym monitorze, a na drugim wykonywania zadań na swoim komputerze laboratoryjnym. Jeśli nie dysponujesz takim sprzętem mamy dla Ciebie unikalną ofertę - możemy wypożyczyć Ci monitor na czas trwania kursu bez żadnych dodatkowych opłat. Monitor podłączany jest do komputera przy pomocy USB, więc nie wymaga żadnego dodatkowego wyposażenia, ani specjalnej karty graficznej - będzie współpracował również z laptopem.

Szkolenie CCNA - stacjonarnie czy OnLine?

26 lutego 2021
Kilka urządzeń sieciowych z mnóstwem podłączonych kabli

AKADEMIA SIECI

AKADEMIA
SIECI

Dwa słowa - LANPulse oraz On-Line na białym i na bordowym tle
Bordowa linia EKG na białym tle oraz nazwa LANPulse

<<   POWRÓT