Trójkąt rozjaśniający tło - taki efekt graficzny
Trójkąt rozjaśniający tło - taki efekt graficzny

© 2014 - 2022

LANPulse Technologie Sieciowe

Bordowa linia EKG na białym tle oraz nazwa LANPulse

Tel.: (60) 869-55-22

Kom.: 887-858-934

Dymek konwersacji jako skrót do formularza kontaktowego
Słuchawka telefoniczna jako skrót do kontaktu

strona stworzona w

Biała litera W na zielonym tle

TERMIN POTWIERDZONY!

(soboty)

OnLine od 6-go maja 2023

/

TERMIN POTWIERDZONY!

(wtorki i czwartki)

OnLine od 7-go lutego 2023

TERMIN POTWIERDZONY!

(zajęcia co tydzień lub co dwa tygodnie)

eLearning od 5-go grudnia

Najbliższe planowane kursy CCNA:

Najbliższe planowane kursy CCNA:

Chwilowo nie planujemy uruchomienia nowych szkoleń CCNA OnLine ani eLearning. Kolejne terminy będziemy proponować w drugiej połowie roku.
Zapraszamy do śledzenia naszej strony lub pozostawienia kontaktu do siebie przez
FORMULARZ, wtedy otrzymasz od nas informację gdy pojawią się nowe terminy.

Często spotykamy się z pytaniem, dlaczego w internecie jest takie zamieszanie z numerami wersji szkoleń, a także egzaminów CCNA. O co chodzi z tymi wersjami i nazwami CCNA v1.0, czy IACS v1.0, czy CCNAv7, czy CCNAv6? Już odpowiadamy:

Cisco stosuje dwie numeracje wersji CCNA oraz dwie linie nazewnictwa - jedna dotyczy egzaminu, który należy zdać aby otrzymać certyfikat CCNA, a druga określa szkolenia prowadzone przez Akademie Cisco, które do tego egzaminu przygotowują. Obecnie obowiązujący egzamin CCNA nazywany jest "200-301 CCNA v1.0" - chodzi tu o to, że jest to nowy egzamin w wersji 1.

Z drugiej strony oficjalne Akademie Cisco prowadzą kursy przygotowujące do tego egzaminu i obecnie taki kurs nazywany jest "IACS v1.0" (pełna nazwa to "Implementing and Administering Cisco Solutions (CCNA) v1.0"). Wcześniej to szkolenie nazywało się CCNAv7 - chodzi tu o to, że była to siódma wersja szkolenia CCNA. Kurs w wersji 7.0 przygotowywał do nowego egzaminu w wersji 1.0. Jeszcze wcześniej było tak, że kurs w wersji 6.0 i 6.1 przygotowywał do starego egzaminu w wersji 3.

 

Obecnie numery wersji się uspójniły, tzn. szkolenie IACS v1.0 przygotowuje do egzaminu CCNA v1.0.


Ta logika jest dość pokombinowana, więc tak na prawdę dopiero jednoznacznym określeniem zakresu programowego egzaminu CCNA jest jego numer kodowy - obecnie jest to 200-301. Wszelkie inne numery wersji mogą być przez różne osoby podawane różnie i jest z tym spore zamieszanie.

Dlatego szukając kursu przygotowującego do obecnej wersji egzaminu należy obecnie szukać kursu oznaczonego numerem 200-301 - wtedy nie ma wątpliwości. Poprzednie numery kodowe egzaminów CCNA to 200-125, 200-120 i 640-802 - jeśli ktoś oferuje kursy przygotowujące do takich egzaminów, to obecnie są one już nieaktualne i program takiego kursu nie odpowiada wymaganiom obecnego egzaminu CCNA. Naturalnie nasze kursy przygotowują do najnowszej, obecnie obowiązującej wersji egzaminu.

O co chodzi z numerami kursów i egzaminów CCNA?

26 lutego 2021
Kilka urządzeń sieciowych z mnóstwem podłączonych kabli

AKADEMIA SIECI

AKADEMIA
SIECI

Dwa słowa - LANPulse oraz On-Line na białym i na bordowym tle
Bordowa linia EKG na białym tle oraz nazwa LANPulse

<<   POWRÓT