10 lat!
Bordowa linia EKG na białym tle oraz nazwa LANPulse
Dwa słowa - LANPulse oraz On-Line na białym i na bordowym tle

AKADEMIA
SIECI

AKADEMIA SIECI

Kilka urządzeń sieciowych z mnóstwem podłączonych kabli
26 lutego 2021

O co chodzi z numerami kursów i egzaminów CCNA?

Często spotykamy się z pytaniem, dlaczego w internecie jest takie zamieszanie z numerami wersji szkoleń, a także egzaminów CCNA. O co chodzi z tymi wersjami i nazwami CCNA v1.0, czy IACS v1.0, czy CCNAv7, czy CCNAv6? Już odpowiadamy:

Cisco stosuje dwie numeracje wersji CCNA oraz dwie linie nazewnictwa - jedna dotyczy egzaminu, który należy zdać aby otrzymać certyfikat CCNA, a druga określa szkolenia prowadzone przez Akademie Cisco, które do tego egzaminu przygotowują. Obecnie obowiązujący egzamin CCNA nazywany jest "200-301 CCNA v1.0" - chodzi tu o to, że jest to nowy egzamin w wersji 1.

Z drugiej strony oficjalne Akademie Cisco prowadzą kursy przygotowujące do tego egzaminu i obecnie taki kurs nazywany jest "IACS v1.0" (pełna nazwa to "Implementing and Administering Cisco Solutions (CCNA) v1.0"). Wcześniej to samo szkolenie nazywało się CCNAv7 - chodzi tu o to, że była to siódma wersja szkolenia CCNA. Kurs w wersji 7.0 przygotowywał do nowego egzaminu w wersji 1.0. Jeszcze wcześniej było tak, że kurs w wersji 6.0 i 6.1 przygotowywał do starego egzaminu w wersji 3.

 

Obecnie Cisco uspójniło numery wersji, tzn. szkolenie IACS v1.0 przygotowuje do egzaminu CCNA v1.0, ale mimo to nadal wiele oficjalnych Akademii Cisco stosuje nazwę kursu "CCNAv7", ponieważ jest to nazwa jednoznaczna i dobrze rozpoznawana, a IACS się jeszcze powszechnie nie przyjęło i zwyczajnie nie wiadomo co to jest.


Ta logika jest dość pokombinowana, więc tak na prawdę dopiero jednoznacznym określeniem zakresu programowego egzaminu CCNA jest jego numer kodowy - obecnie jest to 200-301. Wszelkie inne numery wersji mogą być przez różne osoby podawane różnie i jest z tym spore zamieszanie.

Dlatego szukając kursu przygotowującego do obecnej wersji egzaminu należy obecnie szukać kursu oznaczonego numerem 200-301 - wtedy nie ma wątpliwości. Poprzednie numery kodowe egzaminów CCNA to 200-125, 200-120 i 640-802 - jeśli ktoś oferuje kursy przygotowujące do takich egzaminów, to obecnie są one już nieaktualne i program takiego kursu nie odpowiada wymaganiom obecnego egzaminu CCNA. Naturalnie nasze kursy przygotowują do najnowszej, obecnie obowiązującej wersji egzaminu 200-301.

<<   POWRÓT

Najbliższe planowane kursy CCNA:

Chwilowo nie planujemy uruchomienia nowych szkoleń CCNA OnLine ani eLearning. Kolejne terminy będziemy proponować w drugiej połowie roku.
Zapraszamy do śledzenia naszej strony lub pozostawienia kontaktu do siebie przez
FORMULARZ, wtedy otrzymasz od nas informację gdy pojawią się nowe terminy.

Najbliższe planowane kursy CCNA:

eLearning od 22-go lipca

(zajęcia co tydzień lub co dwa tygodnie)

TERMIN POTWIERDZONY!

OnLine od 6-go sierpnia

(wtorki i czwartki)

TERMIN POTWIERDZONY!

/

OnLine od 21-go września

(soboty)

TERMIN POTWIERDZONY!

Biała litera W na zielonym tle

strona stworzona w

Słuchawka telefoniczna jako skrót do kontaktu
Dymek konwersacji jako skrót do formularza kontaktowego

Tel.: 608-69-55-22

Bordowa linia EKG na białym tle oraz nazwa LANPulse

© 2014 - 2024          REGULAMIN

LANPulse Technologie Sieciowe

Trójkąt rozjaśniający tło - taki efekt graficzny
Trójkąt rozjaśniający tło - taki efekt graficzny