10 lat!
Bordowa linia EKG na białym tle oraz nazwa LANPulse
Dwa słowa - LANPulse oraz On-Line na białym i na bordowym tle

AKADEMIA
SIECI

AKADEMIA SIECI

Kilka urządzeń sieciowych z mnóstwem podłączonych kabli
26 lutego 2021

Jak wyglądają ćwiczenia na szkoleniach CCNA?

Jedną z największych zalet uczestnictwa w profesjonalnie zorganizowanych kursach sieciowych jest możliwość wykonywania ćwiczeń na prawdziwym sprzęcie, nierzadko dokładnie takim samym, jak urządzenia używane w "prawdziwym życiu", czyli produkcyjnie w korporacjach. Częstym problemem firm szkoleniowych jest to, że posiadają minimalne zaplecze sprzętowe, a starają się w ramach pojedyńczego szkolenia "upchnąć" maksymalną liczbę studentów. Przyczyna tego stanu rzeczy jest prosta - "businness is business", czyli minimalizacja kosztów i maksymalizacja zysków. Niestety w większości przypadków odbywa się to kosztem uczestników, którzy podczas wykonywania ćwiczeń muszą dzielić swój zestaw laboratoryjny z kolegą, a czasem nawet dwoma. Konsekwencją tego jest wykonanie przez każdego studenta tylko pewnego fragmentu zadania. Naturalnie ma to również swoje pozytywne strony, bo można wspólnie analizować problemy i szukać błędów w konfiguracjach kolegi, lecz naszym zdaniem, na samym początku, gdy uczestnicy stają przed rzeczami ze wszech miar dla nich nowymi, ważniejsze jest, aby przećwiczyć samodzielnie wszystkie punkty przewidziane w programie w równym stopniu, gdyż wszystkie one są ważne do pełnego zrozumienia całości. Później, na wyższych poziomach, współdziałanie w grupie przynosi faktyczne korzyści studentom, ale to dopiero wtedy, gdy mają już solidne podstawy i są w stanie spojrzeć na postawione przed nimi zadania z szerszej perspektywy.

Jeśli więc będziesz poszukiwał kursu odpowiedniego dla siebie, zawsze zapytaj jaka ilość sprzętu jest gwarantowana na ćwiczeniach dla jednego słuchacza, albo jaką ilością sprzętu dysponuje firma organizująca szkolenie i ile osób będzie uczestniczyło w zajęciach.

My natomiast z przyjemnością informujemy, że nasza firma wychodzi tu ponad wszelkie standardy i praktycznie wyznacza nową jakość w dziedzinie szkoleń sieciowych. Obecnie dysponujemy sprzętem w ilości 28 sztuk routerów Cisco 1841 oraz 28 sztuk switchy Cisco 2950. Daje nam to bazę sprzętową do zbudowania 14 zestawów laboratoryjnych, co z kolei wyznacza górną granicę ilości uczestników każdego szkolenia do maksymalnie 13 osób (na jednym zestawie pracuje wykładowca prezentując wszystkie zagadnienia). Granica ta jest dla nas nieprzekraczalna, gdyż naszym nadrzędnym celem jest wygoda studentów i zapewnienie im możliwości pełnego korzystania z zajęć - w innych Akademiach zapewne na tym samym sprzęcie uruchomiono by kurs dla przynajmniej 28 osób.

Na naszych zajęciach każdy uczestnik ma więc do swojej wyłącznej dyspozycji komputer oraz dwa routery i dwa switche, na których wykonywane są ćwiczenia. Co więcej, zestawy laboratoryjne połączone są w pary, więc każdy student, oprócz swojego zestawu, konfiguruje również łączność sieciową z zestawem kolegi, co w rezultacie daje pracę na topologii złożonej z dwóch komputerów, czterech routerów i czterech switchy. Kto da więcej?

<<   POWRÓT

Najbliższe planowane kursy CCNA:

Chwilowo nie planujemy uruchomienia nowych szkoleń CCNA OnLine ani eLearning. Kolejne terminy będziemy proponować w drugiej połowie roku.
Zapraszamy do śledzenia naszej strony lub pozostawienia kontaktu do siebie przez
FORMULARZ, wtedy otrzymasz od nas informację gdy pojawią się nowe terminy.

Najbliższe planowane kursy CCNA:

eLearning od 24-go czerwca

(zajęcia co tydzień lub co dwa tygodnie)

TERMIN POTWIERDZONY!

OnLine od 6-go sierpnia

(wtorki i czwartki)

TERMIN POTWIERDZONY!

/

OnLine od 21-go września

(soboty)

TERMIN POTWIERDZONY!

Biała litera W na zielonym tle

strona stworzona w

Słuchawka telefoniczna jako skrót do kontaktu
Dymek konwersacji jako skrót do formularza kontaktowego

Tel.: 608-69-55-22

Bordowa linia EKG na białym tle oraz nazwa LANPulse

© 2014 - 2024          REGULAMIN

LANPulse Technologie Sieciowe

Trójkąt rozjaśniający tło - taki efekt graficzny
Trójkąt rozjaśniający tło - taki efekt graficzny