Administracja Sieci Komputerowych

...:: wersja On-Line ::...

Odpowiednik kursu Cisco Certified Network Associate v7.0
Przygotowanie do egzaminu Cisco 200-301 CCNA v1.0

Kurs Administracji Sieci Komputerowych odpowiada programem kursowi Cisco CCNA i obejmuje niezbędne podstawy dotyczące większości zagadnień sieciowych. Mimo, iż omawiane przykłady i implementacje tematów dotyczą bezpośrednio sprzętu Cisco, to nabyte tu umiejętności umożliwiają rozpoczęcie kariery w dowolnym obszarze sieci i późniejsze specjalizowanie się w dowolnym rodzaju sprzętu. Oprócz części teoretycznej na kursie ćwiczone są konkretne rozwiązania możliwe do natychmiastowego zastosowania w praktyce.

Zagadnienia omawiane na naszym kursie Administracji Sieci Komputerowych spełniają wymagania programowe najnowszej wersji egzaminu Cisco CCNA 200-301, po zdaniu którego otrzymuje się certyfikat CCNA - Cisco Certified Network Associate. Jest to chyba najpopularniejszy certyfikat w świecie sieci komputerowych, a posiadanie go jest absolutną koniecznością i pierwszym krokiem do poważnej kariery sieciowej. Certyfikat ten otwiera możliwości zdobywania kolejnych certyfikatów na poziomach profesjonalnych i eksperckich w dowolnych ścieżkach specjalizacyjnych Cisco. UWAGA! W ramach kursu nie jest przeprowadzany egzamin CCNA! Nasza firma nie prowadzi takich egzaminów. Po ukończeniu naszego kursu, który przygotowuje do tego egzaminu, można go zdawać indywidualnie w autoryzowanych ośrodkach egzaminacyjnych. W ramach szkolenia omawiamy natomiast wszystkie kwestie organizacyjne, więc po ukończeniu kursu słuchacze dokładnie wiedzą, jakie kroki należy dalej podjąć, aby zapisać się na egzamin, zdać go z powodzeniem i uzyskać certyfikat CCNA. Mamy też możliwość zapewnienia wsparcia przy organizacji takiego egzaminu i załatwienia wszelkich formalności - szczegóły można znaleźć w zakładce EGZAMINY.

Program Szkolenia:

Część 1 – Podstawy Sieci
 - Architektura współczesnych sieci
 - Modele Sieci (ISO oraz TCP/IP)
 - Protokoły TCP oraz UDP
 - Adresacja IPv4 i IPv6
 - Protokół ICMP
 - Arytmetyka binarna – podział sieci
 - Protokół Ethernet
 - Translacja adresów (ARP i Neighbor Discovery)
 - Wprowadzenie do systemu IOS
 - Podstawowa konfiguracja urządzeń

Część 2 – Routing, Switching i Sieci Bezprzewodowe
 - Routing statyczny i dynamiczny
 - Protokół routingu RIPv2
 - Protokół routingu OSPF
 - Routing IPv6 (protokoły RIPng oraz OSPFv3)
 - Redundancja bramy – protokół HSRP
 - Architektura i działanie sieci lokalnych
 - VLANy
 - Routing między VLAN’ami
 - Redundancja w sieciach lokalnych – Protokół STP
 - Agregacja łączy
 - Protokół DHCP
 - Podstawy Sieci Bezprzewodowych (WiFi)

Część 3 – Bezpieczeństwo i Usługi Sieciowe
 - Informacje o urządzeniach (CDP i LLDP)
 - Protokół NTP
 - Monitorowanie sieci (SPAN, Syslog, SNMP, NetFlow)
 - Zarządzanie konfiguracją urządzeń
 - Podstawy bezpieczeństwa sieci
 - Port Security
 - Protokół SSH
 - Listy Kontroli Dostępu (ACL)
 - Translacja adresów sieciowych (NAT)
 - Koncepcja sieci rozległych (WAN)
 - Tunelowanie ruchu (GRE oraz VPN)
 - Podstawy zarządzania jakością usług (QoS)
 - Podstawy wirtualizacji
 - Podstawy automatyzacji sieci

Nasze kursy odbywają się w formie on-line. Technicznie jest to tak zorganizowane, że w niczym nie ustępują normalnym kursom stacjonarnym - spotykamy się na telekonferencji, gdzie wszyscy mogą dyskutować ze wszystkimi, a każdy uczestnik ma do swojej dyspozycji komputer laboratoryjny oraz podłączony do niego sprzęt sieciowy, który konfiguruje na ćwiczeniach. Dokładnie z formą prowadzenia naszych zajęć można zapoznać się na poniższym filmie, gdzie wszystko jest omówione i zaprezentowane (powiększenie fimu można uzyskać klikając w prawym górnym rogu "otwórz w nowej karcie"):

*Powyższy film składowany jest na Google Drive, który zapewnia optymalną rozdzielczość, dzięki czemu cała prezentacja, a szczególnie zawartość tekstowa konsoli konfiguracji sprzętu, jest wyraźna (dotyczy to pełnego rozmiaru filmu po kliknięciu "otwórz w nowej karcie"). Jeśli z jakichś przyczyn nie możesz obejrzeć tego filmu z Google Drive, to został on również opublikowany na YouTube pod tym linkiem, ale tam niestety, w zależności od rozmiaru okna przeglądarki, film może być przeskalowany, co powoduje, że jego zawartość często jest mniej wyraźna. W celu zachowania najlepszej możliwej jakości video zalecamy oglądanie tego materiału bezpośrednio z Google Drive (należy kliknąć "otwórz w nowej karcie").

Praktyczny gadżet - tester sieci LAN!Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje komplet materiałów dydaktycznych do wykładów i ćwiczeń, przykładowy zestaw pytań egzaminacyjnych oraz dwa dyplomy ukończenia szkolenia - w języku polskim i angielskim.

Dodatkowo dla wszystkich uczestników mamy wyjątkową niespodziankę!
Praktyczny gadżet - Tester sieci LAN - niezbędne narzędzie każdego sieciowca!


Szkolenie trwa 80 godzin zegarowych - jest to 10 spotkań po 8h w weekendy (9:00 - 17:00) lub 20 spotkań po 4h w tygodniu (18:00 - 22:00).

Standardowo zajęcia odbywają się w soboty lub we wtorki i w czwartki. W przypadku zebrania odpowiedniej ilości chętnych kurs może się odbyć również w inne dni oraz w innych godzinach (np. edycja tygodniowa w poniedziałki i w środy lub też edycja weekendowa intensywna - zajęcia w soboty i w niedziele). Możliwe są wszelkie kombinacje, jednak warunkiem uruchomienia kursu jest uczestnictwo minimum 8 słuchaczy.

Standardowa cena szkolenia:
2800zł

----------->>>     SRAWDŹ MOŻLIWOŚCI FINANSOWANIA     <<<-----------
------------>>>     ORAZ AKTUALNE PROMOCJE CENOWE     <<<------------

Najbliższe planowane kursy CCNA:

Harmonogram kursu CCNA w weekend          Harmonogram kursu CCNA w tygodniu

..:: ZAPRASZAMY ::..

Jeśli powyższe terminy nie są dla Ciebie odpowiednie, to zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty kursu e-Learningowego, który w niczym nie ustępuje zajęciom on-line. Zawiera on te same treści przedstawione dokładnie w ten sam sposób oraz masz możliwość przećwiczenia wszystkich zagadnień z konfiguracji sprzętu tak samo, jak uczestnicy kursów on-line. Na tej wersji szkolenia w zasadzie czujesz się jakbyś uczestniczył w normalnych zajęciach. Terminy kursu e-Learningowego możesz wygodnie dostosować do swojego harmonogramu. Szczegóły tutaj.


!!! DOGODNE RATY !!!

Oferujemy możliwość opłacenia kursu w ratach bez dodatkowych kosztów
!

Jeśli jednorazowa opłata za kurs to dla Ciebie zbyt wiele, to oferujemy możliwość opłacenia szkolenia w dogodnych ratach dostosowanych indywidualnie do Twoich potrzeb bez dodatkowych kosztów. Nie stosujemy jednak rozkładania opłaty za kurs na 10 czy 20 rat płatnych przez rok czy dwa - plan ratalny może być dowolny, według Twoich preferencji, jednak z zastrzeżeniem, że pierwsza rata musi zostać opłacona przed rozpoczęciem szkolenia, a ostatnia przed jego zakończeniem (w uzasadnionych przypadkach ostatnia rata może zostać opłacona krótko po zakończeniu szkolenia). Najczęściej więc proponujemy płatność w trzech lub czterech ratach, których terminy oraz wysokość zawsze ustalamy indywidualnie z każdą zainteresowaną osobą z uwzględnieniem terminów danego szkolenia.

Jeśli jesteś zainteresowany płatnością ratalną, to po prostu poinformuj nas o tym, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualny plan ratalny i uzgodnimy go z Tobą. Weź też pod uwagę fakt, że jeśli w danym momencie obowiązują promocje, które obniżają podstawową cenę szkolenia, to niestety przy płatności ratalnej nie mają one zastosowania - może więc warto wtedy zdecydować się na płatność jednorazową w zmniejszonej wysokości - decyzja należy do Ciebie.


!!! PROMOCJA REGULARNA !!!

Zapisz się teraz, a otrzymasz od nas rabat w wysokości 400zł!


Jeśli zapiszesz się teraz na szkolenie CCNA to zapłacisz o 400zł mniej!
Cena szkolenia CCNA tylko teraz dla Ciebie to:

2800zł - 400zł = 2400zł

Z promocji "regularnej" mogą skorzystać osoby prywatne lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Promocja ta nie dotyczy osób, które korzystają z indywidualnego planu ratalnego. Promocja ta nie dotyczy również osób, za które płaci pracodawca lub instytucja.

Osoby zapisane w czasie trwania promocji "regularnej" zapłacą cenę promocyjną nawet jeśli rozpoczęcie danego szkolenia przesunie się poza okres trwania promocji. Szczegóły dotyczące uruchamiania kursów znajdują się w zakładce ZAPISY.


!!! PROMOCJA KOLEŻEŃSKA !!!

Namów kolegę (lub koleżankę) na to samo szkolenie, a oboje dostaniecie zniżkę!

Jeśli namówisz kogoś na uczestnictwo w tym samym kursie to wszyscy dostaniecie zniżkę zgodnie z poniższym schematem:

           • jeden kolega - po 4% zniżki dla Ciebie i kolegi
             • dwóch kolegów - po 8% zniżki dla Ciebie i obu kolegów
               • trzech i więcej kolegów - po 12% zniżki dla Ciebie i wszystkich kolegów

Oczywiście mogą być również koleżanki. Wystarczy aby osoby te przy zapisywaniu się poinformowały nas, że są z polecenia konkretnej zapisanej osoby, i że chcecie być razem w grupie, lub po prostu prosimy o przekazanie nam adresów e-mail do tych osób, a my skontaktujemy się z nimi celem ustalenia szczegółów.

Warunkiem skorzystania z promocji "koleżeńskiej" jest umożliwienie nam wysłania tylko jednej zbiorczej przesyłki z materiałami szkoleniowymi do jednej osoby z grupy koleżeńskiej. Oczywiście przesyłka będzie zawierać materiały szkoleniowe dla wszystkich osób, chodzi tylko o to, abyśmy nie musieli wysyłać materiałów do każdego z osobna w oddzielnych paczkach.

Z promocji "koleżeńskiej" mogą skorzystać osoby prywatne lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Promocja ta nie dotyczy osób, za które płaci pracodawca lub instytucja, jednak te osoby mogą wchodzić w skład grupy koleżeńskiej, co spowoduje obniżenie ceny szkolenia dla innych kolegów, którzy będą opłacać kurs prywatnie. W przypadku wątpliwości, co do zastosowania promocji zawsze prosimy o kontakt - dokładnie wyjaśnimy zasady dla konkretnego przypadku. Promocja koleżeńska dotyczy tylko kursu w wersji On-Line - nie dotyczy wariantu e-Learningowego szkolenia.


Możliwość skorzystania z promocji "koleżeńskiej" jest również uzależniona od ilości wolnych miejsc na dany kurs. Siłą rzeczy, jeśli na dany kurs zapisanych jest np. dziewięć osób i zostały tylko dwa wolne miejsca, to nie będziemy mogli zapisać Twoich trzech kolegów - co najwyżej dwóch. Maksymalna ilość osób na jednym szkoleniu to jedenaście.


!!! UWAGA !!! TEGO JESZCZE NIE BYŁO !!!

JEŚLI PROMOCJE "KOLEŻEŃSKA" ORAZ "REGULARNA" WYSTĘPUJĄ
W TYM SAMYM CZASIE, TO MOŻNA JE ŁĄCZYĆ!
W TAKIM PRZYPADKU PROPONOWANE ZNIŻKI KOLEŻEŃSKIE ODEJMOWANE
BĘDĄ OD OBNIŻONEJ JUŻ CENY PROMOCYJNEJ DANEGO SZKOLENIA!

Przykład dla dwuosobowej grupy koleżeńskiej


Gdy na to samo szkolenie zapisze się dwóch kolegów, to każda z osób zapłaci za szkolenie 2304zł (2800zł minus 400zł w promocji "regularnej" minus 96zł w promocji "koleżeńskiej"). Dwa komplety materiałów szkoleniowych wyślemy do jednej z osób aby przekazała je drugiej osobie.

Przykład dla trzyosobowej grupy koleżeńskiej


Gdy na to samo szkolenie zapisze się trzech kolegów, to każda z osób zapłaci za szkolenie 2208zł (2800zł minus 400zł w promocji "regularnej" minus 192zł w promocji "koleżeńskiej"). Trzy komplety materiałów szkoleniowych wyślemy do jednej z osób aby przekazała je innym.

Przykład dla czteroosobowej grupy koleżeńskiej (oraz dla większych grup)


Gdy na to samo szkolenie zapisze się czterech lub więcej kolegów, to każda z osób zapłaci za szkolenie 2112zł (2800zł minus 400zł w promocji "regularnej" minus 288zł w promocji "koleżeńskiej"). Cztery lub więcej kompletów materiałów szkoleniowych wyślemy do jednej z osób aby przekazała je innym.


Jeśli w grupie koleżeńskiej będą osoby, za które płaci pracodawca lub instytucja, to dla tych osób niestety zniżka koleżeńska nie będzie liczona. Natomiast oczywiście pozostałe osoby z grupy koleżeńskiej będą miały takie zniżki, jakie wynikają z ogólnej liczebności grupy z uwzględnieniem osób, za które płaci pracodawca. Jeśli więc na przykład mamy w grupie koleżeńskiej 4 osoby, a tylko dwie z nich opłacają szkolenie prywatnie, to tylko dla tych dwóch osób będzie liczona zniżka, ale za to w wysokości 12% od ceny szkolenia - również z uwzględnieniem promocji regularnej, jeśli akurat będzie obowiązywać.


!!! DOFINANSOWANIE Z URZĘDU PRACY !!!

Jeśli jesteś osobą bezrobotną lub poszukującą pracy, zarejestrowaną w Urzędzie Pracy, możesz ubiegać się o dofinansowanie szkolenia. Nasza Akademia znajduje się w Rejestrze Instutucji Szkoleniowych Powiatowego Urzędu Pracy w Warszawie pod nr ewidencyjnym 2.14/00240/2020, co uprawnia uczestników naszych szkoleń do dofinansowania kursu przez Urząd Pracy. Odpowiedni wniosek o dofinansowanie szkolenia musisz złożyć w swoim Urzędzie Pracy. Warunki oraz wysokość dofinansowania określa indywidualnie Urząd Pracy, ale w wielu przypadkach może to być nawet 100% kosztów szkolenia.

Wszystkie ceny podane na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Dotyczy to szczególnie firm lub instytucji, które mają niestandardowe wymagania związane z realizacją szkoleń. W każdej sytuacji nietypowego zamówienia ceny mogą być kalkulowane indywidualnie - zawsze będą jednak jasno przedstawione w dedykowanej ofercie.